KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Ministr Gandalovič zahájil Zemi živitelku

23/08/07
MZe ČR

Ministr zemědělství ČR Petr Gandalovič dnes v Českých Budějovicích zahájil 34. ročník největší tuzemské výstavy zaměřené na rozvoj venkova Země živitelka.  

V rámci slavnostního zahájení byl v Pivovarské zahradě předán novým držitelům certifikát národní značky kvality KLASA, jehož pořadatelem je SZIF. Ministr také udělil Cenu pro mladé vědecké pracovníky a Cenu za nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a vývoje v roce 2007.
„Označení kvality KLASA je prestižní značkou, která si našla cestu do našich domácností. Podle průzkumu ji zná 70 procent obyvatel České republiky a řada z nich ji při nákupech preferuje. Záleží nám nejen na zachování její prestiže, ale i na jejím posílení, a proto byla tento rok ještě více zpřísněna pravidla pro její udělování ,“ uvedl ministr Gandalovič na slavnostním zahájení.
Značka KLASA je od dnešního dne propůjčena celkem 1419 výrobkům od 204 producentů.
 
Letošního ročníku, který potrvá do 28. srpna, se zúčastní bezmála 530 vystavovatelů z 22 zemí Evropy, Asie a Severní Ameriky.
 
Stalo se již tradicí, že Ministerstvo zemědělství vyhlašuje prostřednictvím Výstaviště České Budějovice a.s. soutěž ZLATÝ KLAS.Soutěž bude i v letošním roce probíhat v pěti oborech : rostlinná výroba, živočišná výroba, mechanizace, potřeby a služby zemědělství, potravinářský a zpracovatelský průmysl. Letošní ročník výstavy se také věnuje dvěma samostatným tématickým celkům, družstevnictví a ekologii. Mezinárodní výstava družstevnictvíje prezentována v pavilonech E1, E5a na přilehlých volných plochách. Tvorba a ochrana životního prostředí je zastřešena pod samostatným názvem Ekostyl. Pavilon F1bude určen především potravinářským firmám, bioproduktům a racionální výživě. V pavilonu B4se návštěvníkům představí Ministerstvo zemědělství, SZIF a nově Vinařský fond.
 
Nomenklatura výstavy zahrnuje celý zemědělsko-potravinářský sektor a již několik let je věnována pozornost tématu rozvoje venkova. Proto i pro rok 2007 bude platné motto výstavy „Budoucnost českého zemědělství a českého venkova“.
 
Prezentovat se budou nejen firmy zabývající se zemědělskou technikou, ale i osivářské, krmivářské firmy a řada dalších renomovaných českých i zahraničních firem. Chybět nebudou ani expozice živočišné výroby a potravinářského průmyslu. Tradičně na Země živitelce najdete expozice myslivců, rybářů, zahrádkářů. Těšit se můžeme na prezentace Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR v pavilonu F1. Výsledky své práce budou na výstavě Země živitelka ve větším rozsahu prezentovat Místní akční skupiny, které svoji účast podpoří praktickými ukázkami činností v pavilonech F3, F2.
 
Výstava je tradičně rozdělena do jednotlivých oborových dnů. Podrobný program včetně doprovodných akcí je k dispozici na webových stránkách
http://www.vcb.cz/vystaviste.php?cze/vystavy-2007/zeme-zivitelka
 
Mgr. Ilona Chalupská
ředitelka odboru komunikace

Zařazeno v Aktuálně