KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Českou biopotravinou roku 2007 je Pošumavský biomed

10/03/08
MZe ČR

 Brno, 4. března 2008

Celkem 71 produktů od třiceti výrobců se ucházelo o ocenění Česká biopotravina roku 2007. Vzhledem k rekordní účasti se porota rozhodla udělit kromě absolutního vítěze, kterým se stal Pošumavský biomed, cenu ještě celozrnným špaldovým krekrům s dýňovým semínkem a česnekem z Biopekárny Zemanka, dále Bio kysanému nápoji jahoda z Mlékárny Valašské Meziříčí a Hostětínskému sirupu z černého bezu vyráběnému s. r. o. Tradice Bílých Karpat.
Vyhlášení výsledků proběhlo dnes dopoledne v Rotundě pavilonu A Brněnského výstaviště jako součást zahájení mezinárodních potravinářských veletrhů.
Z rukou ministra zemědělství Petra Gandaloviče, předsedy soutěže „Česká biopotravina roku“ a předsedy hodnotitelské komise pana Pavla Mauera převzal ocenění Jan Pintíř za Pošumavský biomed, který je vůbec prvním sladidlem v biokvalitě vyrobeným z českých zdrojů. Všem oceněným gratuloval také pan Miroslav Toman, prezident Potravinářské komory ČR, která je vyhlašovatelem soutěže, a generální ředitel BVV pan Jiří Škrla.
Pravidla soutěže postihují nejen kvalitu výrobku jako takového, ale i marketingovou strategii s prodejen produktu spojenou. Zatímco dříve stačilo, aby biopotraviny byly "zdravé" a pokud možno co nejvíce "přírodní", dnes, pokud chce firma získat širokou spotřebitelskou základnu, musí se zaměřit také na estetiku, chuť, pohodlnost a atraktivní marketingový koncept.

Kritéria pro hodnocení výrobků proto posuzují celkový koncept výrobku, od výběru ekologických surovin, výroby a zpracování, výhod pro zákazníky, chuť a obal výrobku, přes celkový vzhled až po použitý marketingový mix. Porota biopotraviny chutná a posuzuje všechny dodané podpůrné materiály. Do soutěže, která se koná od roku 2002, mohou být nominovány pouze biopotraviny vyrobené v České republice převážně z domácích biosurovin.

 
Top 10 – biopotraviny s největším počtem získaných bodů:
Název biopotraviny
Body
Výrobce
Pošumavský bio med
509
Dr. Ing. Jan Pintíř Ph.D.
Bio kysaný nápoj – jahoda
498
Mlékárna Valašské Meziříčí spol. s r.o.
Bio jogurt drink (bílý, jahoda, brusinka/černý rybíz)
471
OLMA, a.s
Bio dýňové gomasio
468
bio nebio s.r.o.
Celozrnné špaldové krekry s dýň. semínkem a česnekem
467
Biopekárna Zemanka-Jan Zeman
Bio hovězí zadní bez kosti
467
Moravan a.s. Petřvald
Čoko-kokosky se špaldovou moukou
466
Biopekárna Zemanka-Jan Zeman
Hostětínský sirup z černého bezu
464
Tradice Bílých Karpat s.r.o.
Hruško-jablečný bio mošt
462
Olga Syrovátková
Celozrnné špaldové krekry se sezamem a sojovou omáčkou
461
Biopekárna Zemanka-Jan Zeman
 
Více informací na www.biopotravinaroku.cz
 
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe

Zařazeno v Podniky, trhy