KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

České úspěchy na veletrhu Jagd & Hund 2009

02/03/09
MZe ČR

Tisková zprávaV Praze, dne 27. února 2009

3.– 8. února se Česká republika představila v roli partnerské země největšího evropského mysliveckého a rybářského veletrhu. Česká republika se na veletrhu prezentovala expozicí na více než  400 m2 a představila nejen současnou podobu myslivosti a rybářství v ČR, ale i ČR jako atraktivní loveckou destinaci a významného producenta mysliveckých a rybářských potřeb a doplňků.
 
Nejvýraznějším Českým úspěchem na veletrhu je vítězství Jana Brtníka v evropském mistrovství ve vábení jelenů, stříbro putuje do Rakouska a bronzová medaile do Polska.
 
To, že veletrh je evropskou špičkou, potvrzuje i přítomnost 650 vystavovatelů z 35 zemí, novým rekordem je 72 000 návštěvníků. Obrat vystavovatelů stoupl oproti minulému ročníku o 3% a dosáhl 33,5 milionu eur. Znamená to, že každý návštěvník si koupil či objednal zboží v průměru za 515 eur. V rámci české expozice se představila Českomoravská myslivecká jednota, Český rybářský svaz a celkem 13 firem.
 
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe

Zařazeno v Novinky a akce