KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Titul Vesnice roku 2011 získala Komňa ze Zlínského kraje

13/09/11

Tisková zpráva – V rámci XIX. Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů „Písní a tancem" v Luhačovicích byly 10. září 2011 slavnostně vyhlášeny výsledky letošního už 17. ročníku soutěže Vesnice roku 2011. Titul byl udělen obci Komňa ze Zlínského kraje. Na druhém místě se umístil Hlavenec ze středních Čech a třetí místo si odnesla obec Skalička […]

Tisková zpráva – V rámci XIX. Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů „Písní a tancem" v Luhačovicích byly 10. září 2011 slavnostně vyhlášeny výsledky letošního už 17. ročníku soutěže Vesnice roku 2011. Titul byl udělen obci Komňa ze Zlínského kraje. Na druhém místě se umístil Hlavenec ze středních Čech a třetí místo si odnesla obec Skalička z Olomouckého kraje.

„Rozvoj venkova považuji za jednu ze svých priorit. Proto podporuji soutěž Vesnice roku, jejímž cílem je povzbudit obyvatele venkova, aby se aktivně podíleli na rozvoji svého domova. Soutěž také upozorňuje na rozmanitost a pestrost Programu obnovy venkova a zároveň informuje širokou veřejnost o významu venkova,“ řekl ministr zemědělství Ivan Fuksa.

„Vítězné obce jednotlivých krajských kol soutěže a nositelé ocenění Zlatá stuha za vítězství v krajském kole navštívila od 28. srpna do 3. září 2011 celostátní hodnotitelská komise tvořená zástupci vyhlašovatelů a spoluvyhlašovatelů soutěže,“ řekl vrchní ředitel sekce Ústředního pozemkového úřadu Jaroslav Vítek. Vyhlašovateli soutěže jsou Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo zemědělství, Svaz měst a obcí ČR a Spolek pro obnovu venkova ČR.

Ministerstvo zemědělství uděluje v rámci soutěže Vesnice roku ocenění Oranžová stuha za příkladnou a dobře fungující spolupráci mezi obcí a zemědělským subjektem, popřípadě místní dobrovolnou organizací myslivců, včelařů, rybářů a dalších.

Celostátní komise navštívila a hodnotila obce, které získaly krajskou Oranžovou stuhu 2011, od 15. srpna do 19. srpna 2011. Tři nominované obce na vítěze celorepublikového kola budou slavnostně vyhlášeny v Senátu PČR v Praze v úterý 27. září 2011. Slavnostní vyhlášení vítěze a držitele titulu Oranžová stuha ČR roku 2011, včetně druhého a třetího místa, se uskuteční začátkem října ve Vesnici roku 2011, v obci Komňa.    

Vyhlášení výsledků celostátního kola při příležitosti XIX. ročníku Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů „Písní a tancem" v Luhačovicích se za vyhlašovatele soutěže zúčastnili ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský, vrchní ředitel sekce Ústředního pozemkového úřadu Jaroslav Vítek, předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek a předseda Spolku pro obnovu venkova ČR Eduard Kavala. Nad festivalem převzal záštitu předseda Vlády ČR Petr Nečas, místopředsedkyně Senátu PČR Alena Gajdůšková a hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Tereza M. Dvořáčková
tisková mluvčí MZe

Zařazeno v Aktuálně, Novinky