KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory MZe ČR

Oranžovou stuhu 2011 získala obec Řepeč z Jihočeského kraje

12/10/11

Tisková zpráva – Držitelem titulu Oranžová stuha ČR roku 2011 se stala obec Řepeč z Jihočeského kraje. Na druhém místě skončil Pěnčín z Olomouckého kraje, třetí je obec Šípy ze středních Čech. Vyhlášení celostátního kola Oranžové stuhy se konalo ve Zlínském kraji v obci Komňa, která je držitelem titulu Vesnice roku 2011. Obec Řepeč má 258 […]

Tisková zpráva – Držitelem titulu Oranžová stuha ČR roku 2011 se stala obec Řepeč z Jihočeského kraje. Na druhém místě skončil Pěnčín z Olomouckého kraje, třetí je obec Šípy ze středních Čech. Vyhlášení celostátního kola Oranžové stuhy se konalo ve Zlínském kraji v obci Komňa, která je držitelem titulu Vesnice roku 2011.

Obec Řepeč má 258 obyvatel a leží v okrese Tábor. Úspěšně spolupracuje se zemědělským družstvem Opařany. Podnik provozuje na vynikající úrovni rostlinnou a živočišnou výrobu a díky obci pořádá výstavy hospodářských zvířat nebo akce, které dětem a mladé generaci přibližují zemědělství a vztah k přírodě. Na výborné úrovni funguje také spolupráce s dobrovolnými spolky, se včelaři, myslivci a chovateli holubů.

Ocenění Oranžová stuha uděluje Ministerstvo zemědělství obcím, které příkladně spolupracují se zemědělským nebo lesnickým podnikem či organizací z resortu zemědělství, například s rybáři, myslivci nebo včelaři. Oranžová stuha má povzbudit představitele obcí, zemědělce a občany ke spolupráci, která povede ke zlepšování života v obci.

Soutěž Oranžová stuha je dvoukolová, poroty posuzují obce nejprve na krajské a pak na celostátní úrovni. Všech 13 krajských vítězů Oranžové stuhy 2011 získalo dotaci z rozpočtu Ministerstva zemědělství 600 000 korun, vítěz Oranžové stuhy 2011 získává navíc dalších 200 000, takže celková dotace pro vítěze je 800 000 korun.

Radek Ležatka
ředitel Odboru komunikace MZe

Zařazeno v Aktuálně, Novinky