KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Sázavská radnice se přestěhuje do prostor na náměstí Voskovce a Wericha

08/10/13

  Městský úřad v Sázavě se ještě letos přestěhuje do nových prostor. Vzniknou rekonstrukcí bývalého domu služeb na náměstí Voskovce a Wericha. Náklady na jeho přestavbu dosáhnou 15,5 milionu korun a město je hradí ze svých zdrojů, řekl starosta Petr Šibrava.   Budoucí radnice bude mít kanceláře o celkové ploše zhruba 650 metrů čtverečních. Sestěhuje se […]

 
Městský úřad v Sázavě se ještě letos přestěhuje do nových prostor. Vzniknou rekonstrukcí bývalého domu služeb na náměstí Voskovce a Wericha. Náklady na jeho přestavbu dosáhnou 15,5 milionu korun a město je hradí ze svých zdrojů, řekl starosta Petr Šibrava.
 
Budoucí radnice bude mít kanceláře o celkové ploše zhruba 650 metrů čtverečních. Sestěhuje se do ní všech 24 zaměstnanců ze tří budov, které nyní městský úřad využívá. Samospráva i státní správa tak budou pod jednou střechou.
 
V budově dříve bylo kadeřnictví, spořitelna a květinářství. S její přestavbou se začalo loni a hotova by měla být letos na podzim. „Naším cílem je rekonstrukci dokončit co nejdříve, protože ve starém úřadě už nechceme trávit další zimu,“ dodal starosta. Městský úřad bude v prvním patře budovy a má bezbariérový přístup.
 
Městský úřad nyní sídlí ve Školské ulici v bývalé rodinné vile ze 40. let minulého století. Po přestěhování ho město nabídne k prodeji. Stavební úřad je ve zdravotním středisku, které by se po vystěhování úředníků mělo proměnit ve fungující polikliniku s praktickými i odbornými lékaři. Do jedné z kanceláří v přízemí nové radnice by se pak měli nastěhovat i městští strážníci, kteří v současnosti sídlí ve společenském domě.
 
Jaroslava Tůmová, MAS Posázaví

Zařazeno v Aktuálně, Novinky