KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Kateřinice jsou Vesnicí roku 2014

06/10/14

  24. 9. 2014 Vítězem jubilejního dvacátého ročníku soutěže a nositelem titulu Vesnice roku 2014 se stala obec Kateřinice ze Zlínského kraje. Druhé místo získala obec Ořechov z Kraje Vysočina a třetí příčku obsadila obec Nová Hradečná z Olomouckého kraje. Výsledky celostátního kola soutěže byly již pošesté vyhlášeny v Luhačovicích v rámci konání Mezinárodního festivalu […]

 

24. 9. 2014

Vítězem jubilejního dvacátého ročníku soutěže a nositelem titulu Vesnice roku 2014 se stala obec Kateřinice ze Zlínského kraje. Druhé místo získala obec Ořechov z Kraje Vysočina a třetí příčku obsadila obec Nová Hradečná z Olomouckého kraje. Výsledky celostátního kola soutěže byly již pošesté vyhlášeny v Luhačovicích v rámci konání Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem.

V letošním roce se do soutěže přihlásilo celkem 306 obcí ze třinácti krajů České republiky. Všechny přihlášené obce byly v průběhu měsíce května a června navštíveny a hodnoceny krajskou komisí. Obec, která v kraji získala Zlatou stuhu a tím také prvenství postoupila do celostátního kola. Třináctka finalistů byla navštívena a hodnocena celostátní komisí první týden v září. "Všechny vítězné obce měly na svou prezentaci čtyři hodiny, všechny se předvedly v plné parádě a komisi rozhodování určitě neulehčily. Nesmírná vyrovnanost a vysoká úroveň prezentací, tak by se dal krátce shrnout letošní ročník. Jako v každé soutěži, tak i v této může zvítězit pouze jeden. Ale přesto se domnívám, že jsme viděli 13 vítězů," řekl předseda celostátní komise Tomáš Machýček, starosta obce Jeseník nad Odrou (Vesnice roku 2013).

Celostátní komise se dále rozhodla udělit Koláčovou cenu, za nejlepší domácí Koláče, obci Kostelec z Plzeňského kraje. V rámci celostátního kola komise dále rozhodla o udělení Putovního poháru Folklorního sdružení. Ten v letošním roce získala jihočeská obec Úsilné za podporu folklorního souboru Lučina, dětského folklorního souboru Palouček, dále za snahu o uchování doudlebských krojů, písní, tanců a zvyků a za vyhledávání nových přístupů k obnovení činnosti lidového divadelního souboru.

Zdroj: www.vesniceroku.cz

Zařazeno v Aktuálně, Novinky