KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Zemědělské priority a program předsednictví představí v Evropském parlamentu Petr Gandalovič

16/01/09
MZe ČR

V Praze 16. 1. 2009

Ministr zemědělství ČR Petr Gandalovič vystoupí příští týden v Bruselu ve třech gesčně příslušných výborech Evropského parlamentu, kde představí priority a program českého předsednictví v resortu zemědělství. 19. ledna bude předsedat radě ministrů zemědělství a rybářství.

Část jednání rady ministrů zemědělství 19. ledna, v níž svým kolegům ministr Gandalovič bude prezentovat priority a program předsednictví, je možno (cca od 11 hodin) sledovat na http://www.consilium.europa.eu/videostreaming

20. ledna v 15,00 hodin se uskuteční vystoupení ministra zemědělství České republiky pana Petra Gandaloviče ve Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova Evropského parlamentu.

21. ledna v 10,00 hodin vystoupí ministr Gandalovič ve Výboru pro rybolov EP a 22. ledna v 11,00 hodin představí zemědělské priority a program předsednictví ve Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Evropského parlamentu.

Součástí lednové pracovní cesty ministra Gandaloviče do Bruselu je také setkání s generálním tajemníkem COPA-COGECA panem Pekka Pesonenem 19. ledna a vystoupení na mezinárodní konferenci DG SANCO na téma pohoda zvířat dne 20. ledna. Ve stejný den proběhne v Evropském parlamentu prezentace českých potravin a nápojů.

kontakt: Tereza M. Dvořáčková, tisková mluvčí Ministerstva zemědělství ČR
pro předsednictví ČR v Radě EU
tel.: +420 221 813 063, GSM: +420 737 213 030; e-mail: tereza.dvorackova@mze.cz

Zařazeno v Akce a semináře