KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Potraviny zahraničního původu klamavě označené jako "Česká kvalita"

14/02/12

13. 02. 2012   Inspektorát SZPI v Táboře vykonal v prodejně společnosti PENNY MARKET s.r.o. na ulici Průběžná v Českých Budějovicích kontrolu výrobků označených visačkou „Česká kvalita“ s vyobrazením vlajky České republiky. Při ní se zjistilo, že tři z takto označených výrobků byly vyrobeny v Polsku a na Slovensku. SZPI vyhodnotila toto označení jako klamavé a uložila společnosti PENNY MARKET opatření zkontrolovat […]

13. 02. 2012

 
Inspektorát SZPI v Táboře vykonal v prodejně společnosti PENNY MARKET s.r.o. na ulici Průběžná v Českých Budějovicích kontrolu výrobků označených visačkou „Česká kvalita“ s vyobrazením vlajky České republiky. Při ní se zjistilo, že tři z takto označených výrobků byly vyrobeny v Polsku a na Slovensku. SZPI vyhodnotila toto označení jako klamavé a uložila společnosti PENNY MARKET opatření zkontrolovat a případně přeznačit výrobky označené touto visačkou na všech svých provozovnách.
Špatné označení se týkalo mražených kuřecích prsních řízků a Fishi zavináčů z Polska a sýru Maratonec s vlákninou ze Slovenska. 
„Podle výsledků průzkumu, který dnes zveřejnilo Ministerstvo zemědělství, preferují Češi tuzemské potraviny před zahraničními a přes 70% spotřebitelů je přesvědčeno, že potraviny vyrobené v ČR jsou kvalitní. SZPI kontroluje také to, zda označení původu výrobků v prodejnách odpovídá skutečnosti, aby spotřebitel nebyl ani v tomto ohledu klamán,“ řekl ústřední ředitel SZPI Jakub Šebesta.
S kontrolovanou osobou bude zahájeno správní řízení o udělení pokuty.
Zpracoval: Mgr. Michal Spáčil – tiskový mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce , tel.: +420 542 426 633