KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

O nepovolené zeleni a jiných prohřešcích

20/11/12
viz. zdroj

Z vážnějších nedostatků, které zjistili veterinární inspektoři za uplynulý týden, lze uvést prokázání malachitové a leukomalachitové zeleně v tržních rybách, 4 kg zlikvidovaného métského salámu kvůli listerii, jedno prošlé kuře a špatně označené selátko a chybějící údaje u některých výrobků.V ujčovském rybářském hospodářství (kraj Vysočina) byla při kontrole tržních pstruhů zjištěna nepovolená látka, a to malachitová a […]

Z vážnějších nedostatků, které zjistili veterinární inspektoři za uplynulý týden, lze uvést prokázání malachitové a leukomalachitové zeleně v tržních rybách, 4 kg zlikvidovaného métského salámu kvůli listerii, jedno prošlé kuře a špatně označené selátko a chybějící údaje u některých výrobků.
V ujčovském rybářském hospodářství (kraj Vysočina) byla při kontrole tržních pstruhů zjištěna nepovolená látka, a to malachitová a leukomalachitová zeleň, 3,72 mikrogramů na kilogram. Opatření: zákaz uvádění ryb do oběhu, uvolnění až na základě vyhovujících laboratorních vyšetření a samozřejmě pokuta.
V provozovně v Raspenavě (Liberecký kraj) inspektoři nařídili zlikvidovat 4 kg métského hrubozrnného cibulového salámu kvůli zjištěné listerií. I zde bylo zahájeno správní řízení za účelem uložení pokuty.
Při kontrole pardubické prodejny bylo zjištěno tříkilové selátko šunkové s nevyhovujícím označením a jedno „prošlé“ téměř dvoukilové kuře. Opatření: sele doznačit, kuře zlikvidovat a pokuta.
Špatně označené výrobky, chybějící etikety, údaje o skladování, popřípadě o době minimální trvanlivosti zjistili v Pardubickém kraji v tržnici ve Vysokém Mýtě (sýry), a v kraji Vysočina u prodeje výsekového masa hovězího a vepřového u Kralic nad Oslavou. Opatření: doznačit a pokuta.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS