KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Ministerstvo zemědělství se účastní největší mezinárodní výstavy v oblasti biopotravin a bioproduktů BioFash 2013

15/02/13
MZe ČR

Tisková zpráva – Již pošesté se Ministerstvo zemědělství účastní největší mezinárodní výstavy v oblasti biopotravin a bioproduktů BioFach 2013, která dnes začala v Norimberku. Pro návštěvníky je připravena společná expozice MZe a českých firem. Veletrh představuje také přírodní kosmetiku, textilie, bytové doplňky, zemědělské potřeby a další produkty ekologického zemědělství. „Pravidelná účast České republiky na této […]

Tisková zpráva – Již pošesté se Ministerstvo zemědělství účastní největší mezinárodní výstavy v oblasti biopotravin a bioproduktů BioFach 2013, která dnes začala v Norimberku. Pro návštěvníky je připravena společná expozice MZe a českých firem. Veletrh představuje také přírodní kosmetiku, textilie, bytové doplňky, zemědělské potřeby a další produkty ekologického zemědělství.

„Pravidelná účast České republiky na této výstavě svědčí o zájmu českých zemědělců i zákazníků o ekologické zemědělství a biovýrobky. V loňském roce u nás přibylo čtrnáct ekofarem a zhruba šest tisíc hektarů půdy v ekologickém režimu. A právě mezinárodní výstava je dobrou příležitostí předvést a pochlubit se výsledky kvalitní práce českých farmářů a potravinářů, kteří se tomuto odvětví věnují. Zároveň je vhodným místem pro setkávání, inspiraci a navázání obchodních kontaktů,“říká ministr zemědělství Petr Bendl.

Českou republiku v Norimberku reprezentuje 19 firem, z toho 11 ve společné expozici zastřešené Ministerstvem zemědělství (viz příloha). BioFach již není pouze největším světovým veletrhem bioproduktů, ale také předním veletrhem biovín. Tradičně je na veletrhu udělována cena za nejlepší biovíno a cena za nejlepší olivový bioolej. Premiéru má letos v Norimberku japonský pavilón s biolahůdkami, poprvé se BioFachu zúčastní Keňa s národní prezentací a poprvé bude vypsána cena za výzkum v biopotravinách. Partnerskou zemí pro letošní ročník veletrhu je Rumunsko.

Lidé se mohou na veletrhu seznámit se zajímavými inovacemi, zhlédnout speciální přehlídky a navštívit gastronomické zóny. Budou mít možnost například ochutnat biopotraviny, opomenuty nebudou přírodní výrobky, jako jsou hračky, dárky z přírodních textilií či módní doplňky. Kromě hal s biopotravinami z celého světa mohou lidé navštívit i veletrh přírodní kosmetiky a wellness Vivaness.

V roce 2012 se veletrhu BioFach zúčastnilo 2 420 vystavovatelů, z toho 70 % zahraničních, a navštívilo jej 40 315 návštěvníků, 43 % bylo ze zahraničí.

Kateřina Böhmová
ředitelka Odboru komunikace MZe

Přílohy

Zařazeno v Akce a semináře