KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Veterináři zkontrolovali desítky vzorků drůbežího masa, zakázané preparáty zatím nenašli

10/07/13

9.7.2013 Tisková zpráva – Inspektoři Státní veterinární správy k dnešnímu dni v rámci mimořádné kontrolní akce prověřili více než šest desítek vzorků drůbežího masa. Výsledky dosud provedených testů na přítomnost zakázaného metronidazolu i zbytků antibiotik a sulfonamidů jsou podle veterinářů negativní. „Veterináři provedli 47 kontrol v místech určení zásilek drůbežího masa. Odebrali přitom 61 vzorků, výsledky […]

9.7.2013

Tisková zpráva – Inspektoři Státní veterinární správy k dnešnímu dni v rámci mimořádné kontrolní akce prověřili více než šest desítek vzorků drůbežího masa. Výsledky dosud provedených testů na přítomnost zakázaného metronidazolu i zbytků antibiotik a sulfonamidů jsou podle veterinářů negativní.

„Veterináři provedli 47 kontrol v místech určení zásilek drůbežího masa. Odebrali přitom 61 vzorků, výsledky jejich testování na zakázané preparáty jsou negativní,“ řekl ministr zemědělství Petr Bendl.

U 42 vzorků se inspektoři SVS zaměřili na přítomnost zakázaného metronidazolu a u 19 na zbytky antibiotik a sulfonamidů. „Kontrolované maso pocházelo z Polska, Německa, Maďarska a Brazílie,“ dodal ministr Bendl s tím, že kontrolou tak prošli všichni významní zahraniční dodavatelé.

Inspektoři SVS již týden vyrážejí na kontroly ve všech krajích České republiky. Příjemci jsou povinni hlásit jim zásilky drůbežího masa 24 hodin předem.

Vzorky masa kuřat, krůt, kachen a hus putují do Ústavu pro kontrolu veterinárních biofaktorů a léčiv (ÚSKVBL) v Brně.

Mimořádná kontrolní akce na drůbeží maso potrvá do 15. července.

Tiskové oddělení MZe