KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Oceněním Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2013 se může pochlubit jedenáct

26/03/14

Oceněním Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2013 se může pochlubit jedenáct středočeských firem 24.3.2014   Na výstavě „Zemědělec 2014“ v Lysé nad Labem se v sobotu 22. března 2014 konalo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže „Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2013“. Sedmý ročník se konal pod patronátem středočeského hejtmana Josefa Řiháka. „Cílem soutěže „Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2013“ je představit […]

Oceněním Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2013 se může pochlubit jedenáct středočeských firem
24.3.2014
 
Na výstavě „Zemědělec 2014“ v Lysé nad Labem se v sobotu 22. března 2014 konalo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže „Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2013“. Sedmý ročník se konal pod patronátem středočeského hejtmana Josefa Řiháka.
„Cílem soutěže „Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2013“ je představit veřejnosti šikovné výrobce, které v našem kraji máme. Zúčastnil jsem se hodnocení v odborné porotě. Všechny přihlášené výrobky mi chutnaly. Jsem rád, že Středočeský kraj může tímto způsobem veřejnost upozornit na mimořádně kvalitní produkty, které nabízejí naši středočeští živnostníci. Mám také radost z toho, že lidé se již vracejí do malých obchodů, právě k těmto zručným výrobcům, kteří nabízejí kvalitní a dobré zboží,“ řekl středočeský hejtman Josef Řihák.
 
Soutěž „Potravinářský výrobek Středočeského kraje“ je tradiční akce, která je zaměřena na podporu propagace malých a středních potravinářských výrobců v regionu. Členové hodnotitelské komise mají odborné oprávnění k provádění smyslového hodnocení potravinářských produktů. Potravinářský výrobek kraje za rok 2013 vybírali hejtman Středočeského kraje Josef Řihák, náměstek hejtmana Marek Semerád, ředitel Krajské hygienické stanice pro Středočeský kraj Ivo Krýsa, ředitel Státní veterinární správy pro Středočeský kraj Zdeněk Císař, vedoucí Odboru životního prostředí Krajského úřadu středočeského kraje Josef Keřka, ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce Petr Cuhra, zástupce Krajského informačního střediska Příbram Gabriela Jeníčková a vrchní inspektorka Státní zemědělské a potravinářské inspekce Olga Rozsypalová.
 
Do soutěže se přihlásilo 13 výrobců ze Středočeského kraje s celkovým počtem 71 potravinářských výrobků. Hodnotilo se v sedmi kategoriích: Mlýnské a pekárenské výrobky, Mléko a mléčné výrobky, Lahůdky a cukrářské výrobky, Alkoholické nápoje a víno, Masné výrobky, Med a výrobky ze včelího medu, Ostatní potravinářské výrobky a pivo.
 
Ceny pro nejlepší na slavnostním vyhlášení vítězů vedle hejtmana Středočeského kraje Josefa Řiháka předával i první náměstek hejtmana a starosta Nymburka Miloš Petera a ředitel Státní veterinární správy pro Středočeský kraj Zdeněk Císař.
 
Oceněné výrobky:
 
Kategorie Masné výrobky:
– Hovězí maso v pepři – výrobce Řeznictví a uzenářství U Dolejších, Davle
– Milovická uzená krkovice bez kosti z domácí udírny – výrobce společnost Fiala Milovice,
– Šunka jaksepatří a Furiant – výrobce Příbramská uzenina, a.s.
 
Kategorie ostatní potravinářské výrobky a pivo:
– Tmavé speciální pivo – výrobce Pivovar Herold Březnice,
– Polotmavé speciální pivo – výrobce Pivovar Herold Březnice,
– Pšeničný kvasnicový ležák – výrobce Pivovar Herold Březnice,
– Tmavý speciál –  výrobce Pivovar Hubertus, Kácov;
– Cukr bridž – kostky – výrobce Tereos TTD a.s., Mělník
 
Kategorie Mléko, mléčné výrobky:
– Zmrzlina Bombato – sicilská pistácie – výrobce společnost Ňam-Ňam, Velká Dobrá;
– Termixík cheesecake – výrobce Polabské mlékárny
 
Kategorie Lahůdky a cukrářské výrobky:
– Cookies, Vlašský ořech a Raphaelo – výrobce společnost Ňam-Ňam Velká Dobrá,
– Banánový řez a Špaldový řez s jogurtem – výrobce firma PANE Dolní Bousov,
 
Kategorie Mlýnské a pekárenské výrobky:
– Chléb slunečnicový Borovino – výrobce firma PANE Dolní Bousov,
– Vícezrná houska – výrobce firma PANE Dolní Bousov,
– Jarní záparový chléb – výrobce firma PANE Dolní Bousov,
 
Kategorie Med, výrobky ze včelího medu:
– Med lipový – výrobce Včelí farma Samek
 
Kategorie Alkoholické nápoje, víno (kromě piva):
– Rulandské šedé, výběr z hroznů, ročník 2012 – výrobce Školní statek Mělník
 
Zdroj: Středočeský kraj