KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory MZe ČR

Ocenění KLASA získaly další vybrané produkty

26/06/14

  25.06.2014 25. června 2014, Praha – Celkem šest výrobků od pěti producentů získalo během měsíce dubna a května prestižní značku kvality KLASA. Mezi oceněné výrobky se například zařadily Selský jogurt šípky v biokvalitě od společnosti Hollandia Karlovy Vary nebo vynikající Pečené vepřové koleno od Procházky. Havlík Opal rozšířil své portfolio oceněných tyčinek o makovou […]

 

25.06.2014

25. června 2014, Praha – Celkem šest výrobků od pěti producentů získalo během měsíce dubna a května prestižní značku kvality KLASA. Mezi oceněné výrobky se například zařadily Selský jogurt šípky v biokvalitě od společnosti Hollandia Karlovy Vary nebo vynikající Pečené vepřové koleno od Procházky. Havlík Opal rozšířil své portfolio oceněných tyčinek o makovou variantu. Ministr zemědělství uděluje značku KLASA pouze prověřeným kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům, které splní přísné kvalitativní a legislativní požadavky. V současné době je značkou KLASA oceněno 1 174 výrobků od 231 výrobců.

Oceněnými výrobky jsou:

BIO Selský jogurt šípky
Výrobce: HOLLANDIA Karlovy Vary, a.s.

BIO Selský jogurt šípky je vyroben tradiční metodou zrání jogurtu v obalu z vlastního BIO mléka. Jogurt se vyznačuje vysokým podílem ovocné složky a obsahem jogurtové kultury Bifidobacterium a Lactobacillus acidophilus.
HOLLANDIA Karlovy Vary je společností s ryze českou účastí a byla založena v polovině roku 1991. V současné době produkuje kromě Selských a Bio selských jogurtů také krémové jogurty a jogurtové nápoje.

Obalovaný květák, Obalovaný sýr
Výrobce: PAJERO s.r.o.

Nově oceněné výrobky Obalovaný květák a Obalovaný sýr jsou vyráběny tradičním postupem zahrnující ruční výrobu a obalování v trojobalu, jako tomu je v českých domácnostech.
Ruční výrobou zmrazených polotovarů se společnost Pajero zabývá již 20 let. Za tuto dobu firma získala mnoho spokojených zákazníků v České republice, Slovensku, Německu a Rakousku. Nejvíce zákazníci oceňují především ručně zpracované kvalitní suroviny vycházející z tradiční české kuchyně.

PEČENÉ VEPŘOVÉ KOLENO
Výrobce: Procházka, a.s.

Jedná se o tradiční masný výrobek, který má díky použití moderních technologií prodlouženou dobu použitelnosti. Koleno je po upečení baleno do speciálního sáčku a tepelně opracováno. Právě při tepelném opracování dochází k uvolňování masové šťávy, která zůstává v sáčku a může být zákazníkem využita např. k omaštění přílohy.
Společnost Procházka vyrábí ve zrekonstruovaném provozu v Roudnici nad Labem saláty, pomazánky, aspikové výrobky, chlebíčky, bagety, rybí výrobky, uzené makrely, masné výrobky, smažené výrobky a hotové pokrmy. Společnost je certifikovaná dle systému IFS, ISO 9001 a standardů obchodních řetězců.

Trvanlivé tyčinky se sýrem a solí – mák
Výrobce: HAVLÍK OPAL spol. s r.o.

Spojením tradičních sýrových tyčinek a máku vznikly nové lahodné tyčinky, které se vyznačují jemnou chutí a makovým aroma. Výborně se hodí pro studenou kuchyni, rauty, společenské akce a jsou vyhledávanou pochoutkou v kavárnách či vinárnách.
Společnost Havlík Opal v současnosti vyrábí a dodává na trh pod značkou Havlík sedm druhů sýrových tyčinek, z nichž se pět variant pyšní oceněním KLASA.

Slepice bez drobů
Výrobce: RACIOLA Uherský Brod, s.r.o.

Oceněná Slepice bez drobů patří do třídy kvality A. Šetrné opracování a balení slepice dává předpoklad nadstandardnímu produktu ve své třídě. Jedná se o plně zmasilé jatečně upravené tělo, které je chlazeno vzduchem. Výrobek se distribuuje jako hluboce zmrazený.
Společnost RACIOLA Uherský Brod, člen přední české zemědělské skupiny LUKROM, je nositelem mezinárodního standardu IFS a rovněž systému kritických bodů HACCP.

Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky a její udělování je součástí národního programu na podporu kvalitních potravin na tuzemském trhu. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 1 174 produktů od 231 českých a moravských výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz.