KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory MZe ČR

Vítej, jaro! na SOŠ a VOŠ Březnice

19/05/21

Prázdná škola je věc velmi smutná. V průběhu školního roku tu má být rušno. Na chodbách se máte proplétat mezi hloučky žáků a odpovídat na jejich zvídavé dotazy. Poslední měsíce však vypadají jinak. Ale s postupujícím jarem se pomalu začíná vracet život do normálu a z covidového útlumu se probouzí i naše škola. Poslední dubnový týden se učebna […]

Prázdná škola je věc velmi smutná. V průběhu školního roku tu má být rušno. Na chodbách se máte proplétat mezi hloučky žáků a odpovídat na jejich zvídavé dotazy. Poslední měsíce však vypadají jinak. Ale s postupujícím jarem se pomalu začíná vracet život do normálu a z covidového útlumu se probouzí i naše škola. Poslední dubnový týden se učebna chovu po několikaměsíční pauze opět proměnila v malou laboratoř. Do líhně jsme umístili 15 vajíček a s napětím jsme vyhlíželi nový život. Přesně po 21 dnech jsme s velkou radostí mohli uvítat prvního odvážného dobrodruha – malé černé kuřátko. Vzápětí následovala další a k dnešnímu dni se nám v kleci prohání 10 roztomilých tvorečků. Díky moderním technologiím jsou tomuto zázraku přítomni i naši žáci. Příroda se zkrátka neptá a mnohá kuřátka se klubou na svět přímo v průběhu distanční výuky. A tak paní učitelka nelení a sdílí s žáky fotky a videa. Po chodbách se line zatím nesmělé pípání, které, jak pevně doufáme, za pár dní doplní hlahol našich žáků.
Chcete-li vidět i vy naše přírůstky, sledujte nás na Instagramu či Facebooku (VoŠ a SoŠ Březnice).

kolektiv učitelů VOŠ a SOŠ Březnice