KIS Středočeského kraje
Projekt Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova Středočeského kraje vznikl za podpory Ministerstva zemědělství

Agroturistika

Agroturistika, vinné stezky, jízdy na koních

03/05/06

Rodinná farma manželů Peškových

Agroturistika v překrásném prostředí nedaleko Sedlčan. Na farmě najdete velké stádo hovězího dobytka, koně, prasata, ovce, slepice.

Zařazeno v Agroturistika

Evropské centrum pro eko agro turistiku

Stránky ECEAT – organizace sdružující odborníky specializující se na šetrný (udržitelný, odpovědný) cestovní ruch a Svazu venkovské turistiky. Propagace agro a eko turistiky včetně nabídek ubytování, Stezka dědictví

Farma Zahradnice Olbramovice

vyjížďky na koních, plavení koní, výuka jízdy na koních, několikadenní výlety na koních

17/03/06

Selská usedlost „Na Kačinách“

Vzdálenost od Prahy pouze 60km.
Bydlení na samotě v chráněném přírodním parku Źebrák-Džbány blízko Benešova. Selská usedlost obklopená lesy a loukami je ideálním místem pro rodiny s dětmi a lidi, kteří mají rádi přírodu a turistiku. Chov drobného domácího zvířectva (ovce, kachny, slepice, psi, kočky) umožní dětem seznámení s přírodou.

19/01/06

Vršovice – Strnadovský mlýn

autor1

Původní mlýn ze 16. století s malou vodní elektrárnou rekonstruovaný na penzion .Tento objekt od pohledu lákavý a příjemný, je citlivě zasazen do krásné přírodní partie na rozhraní nejjižnější části okresů Příbram a Benešov a na rozhraní středních a jižních Čech, která svým charakterem připomíná Šumavu. Je ideálním prostředím pro relaxaci a odpočinek, pro pěší či cykloturistiku, v zimním období jsou zde dobré podmínky pro lyžování a běžky.

KUNÍČEK – dům s rybníkem a biozahradou

autor1

Pobyty jsou vhodné pro všechny milovníky přírody a zdravé výživy, zejména pro rodiny s dětmi. Úplně nejvýhodnější je objekt pro početnější rodinu, nebo pro dvě spřátelené rodiny, jež chtějí strávit dovolenou společně a mohou si tudíž objednat oba pokoje najednou – vznikne tím pro ně vyloženě poklidné soukromé prostředí k odpočinku.
Objekt je prastarou chalupou a pokoje i chodby si zachovávají styl starých zašlých časů.

10/10/05

EQUITANA Martinice

autor1

Pokud hledáte místo, kde najdete vysoký standard ubytování a stravování, pestrou paletu doplňkových sportovních a relaxačních služeb, prostory pro firemní setkání a k tomu všemu příjemný a ochotný personál, tak jste jej právě našli. Vítá vás Resort EQUITANA.
Projekt RESORT EQUITANA byl spolufinancován z prostředků programu SAPARD

03/10/05

Dvůr Míče

autor1

Nově zrestaurovaný 300 let starý statek Míče u Křivoklátu nabízí tyto služby:

Restaurace (50 míst) večírky, svatby, semináře
– 1x – 1 lůžkový pokoj
– 9x – 2 lůžkový pokoj
– 8x – 4 lůžkový pokoj

Chráněná krajinná oblast Křivoklátsko- pěší turistika ,cykloturistika, agroturistika, rybaření
jízda na koních a kočárem, vyhlídkové lety,noční pozorování lesní zvěře

Well Ranch

autor1

Vítej ty kdo vcházíš, vítej příteli, vítej poutníku mezi nás…

Kunclův Mlýn

autor1

Kunclův mlýn najdete zcela o samotě, obklopený lesy a loukami v údolí potoka Brziny. Od jara do pozdního podzimu se na pastvinách pasou koně a stádo Herefordského skotu. Hosté ubytovaní ve mlýně mají možnost sledovat hospodaření na farmě, případně se dle vlastního zájmu přímo aktivně účastnit některých zemědělských prací. Kromě koní a skotu jsou na farmě chovány Kamerunské ovce a další, spíše drobná zvířata. Kunclův mlýn splňuje přísná kritéria Evropského centra pro eko agroturistitu.